Güzelliğinizi Yansıtın..
+ (212) 660 00 60
info@kirpiks.com

Geçmiş Yazılarımız

Blog

Burun Estetiğinde Doğru Bilinen 10 Önemli Yanlış

Burun estetiği, ( rinoplasti), burun çevresinin yüz ile uyumlu olmasını sağlayan, rahat nefes almanızı sağlayarak daha konforlu bir hayata sahip olmanıza katkı sunan cerrahi bir yöntemdir. Basit ve kolay bir cerrahi operasyon olması herkes tarafından yaptırılan bir operasyon haline gelmesini sağlamış, ülkemizin burun estetiği yönteminde ve doktorların tecrübeli olmalarında büyük katkı sağlamıştır. Burun estetiği ile doğru olduğu sanılan ancak yanlış bilinen konular vardır. Bu konuları şöyle sıralayabiliriz:

1 ) Erken yaşta ve ileri yaşta burun estetiği yapılmaz konusu doğru bilinen bir konu değildir. Burun hava yolu tıkanıklığına neden olan burun kemiği, burun köprüsü eğriliği gibi konularda daha küçük yaşlarda burun estetiği operasyonları yapılmakta, ileri yaşlarda da hastaların rahat nefes almalarını sağlayacak burun operasyonları yapılmaktadır.

2 ) Tüm burunlar için aynı yöntem uygulanır düşüncesi de doğru değildir. Burun kemiği eğriliğinde farklı yöntemler, kıkırdak eğriliğinde farklı yöntemler, burun eti konusunda farklı yöntemler uygulanır.

3 ) Açık yöntem burun estetiği ile yapılan operasyonlarda yara izi kalır düşüncesi yanlıştır. Açık yöntemlerde ileri teknolojiler uygulandığı için yara izi kalmamakla birlikte iyileşme süreci daha kısa olmaktadır. Diğer tekniklere göre göre 1 saat kadar uzayan operasyon sonrasında her hangi bir ize rastlamıyorsunuz.

4 ) Operasyon sonrasında burun ucu düşmesi gerçek bir  düşünce değildir. Modern plastik cerrahi işlemlerinde burun ucu düşmesi gibi bir risk yoktur. tecrübeli doktorlar tarafından yapılan operasyonlar burun ucunu daha yukarı çekebilmenizi sağlıyor.

5 ) Burun tamponlarının çıkarılması yeni yaralar oluşturur fikri de doğru bilinen yanlışlar arasındadır. Burun epitel dokusuna yapışan tamponlar geçmişte yapışırken günümüzde modern silikon bazlı tamponlar kullanıldığı için kesinlikle böyle bir durum söz konusu değildir.

6 ) Kapalı yöntem burun estetiği yöntemi sırasında nefes alabilmeniz için dışarıdan hava deliği açılmaz. Bu tamamen uydurulmuş b ir efsanedir. Kapalı yöntemde burun içinde delikler arası kesi açılır ve burundan nefes alamazsınız: Ancak burun yerine ağızdan nefes alıp vermenizi sağlayacak mekanizma ile sağlıklı bir şekilde nefes almanız sağlanır.

7 ) Burun estetiğinde lazer kullanılır bilgisi de doğru değildir. Burun estetiği operasyonlarında lazer kullanılmamaktadır. Burun estetiği işlemi tamamen doktorunuzun veya cerrahınızın tecrübesine dayalı ve maharetli elleri ile yapılan bir operasyondur.

8 ) Burun estetiği operasyonları cerrahi yöntemler dışında da yapılabilir. Bu konu göreceli bir konu olmakla birlikte burun sağlığı konusunda yaşanılan duruma göre geçerliliği vardır. Eğer burun kemiği eğriliğini düzeltecekseniz cerrahi operasyon şart olmakla birlikte burun içi eti alınması, burun hava yolu genişletilmesi gibi daha basit işlemler yapılacaksa bu durumda cerrahi operasyona gerek kalmamaktadır.

9 ) Burun estetiği sonrasında yanak sarkması meydana gelir bilgisi de doğru değildir. Burun estetiği sadece burun içinde ve burun kemerini oluşturan kemikler ile ilgili bir operasyondur. Yanakların dik durmasını sağlayan bağlar ile burnun hiçbir alakası yoktur Bu nedenle yanak sarkması durumu burun estetiği ile bağdaştırılamaz. Bu tamamen yanlı bir bilgidir.

10 ) Burun estetiği sonrasında burun eski haline gelir bilgisi de doğru bilinen yanlışlar arasındadır. Burun eğrili düzeltildiğinde burun kemiği yontulmaktadır. Yontulan ve düzeltilen kemik tekrar büyümez ve eski halini almaz.

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website