Güzelliğinizi Yansıtın..
+ (212) 660 00 60
info@kirpiks.com

Geçmiş Yazılarımız

Blog

Göz altı dolgusu nedir?

Göz altı dolgusu gözün altındaki kusurları gidermek için uygulanan uygulamadır. Göz altı morlukları, göz altındaki torbalar gibi birçok nedenden dolayı göz altlarımız çoğu zaman kötü görünür. Sabah kalktığımızda bu durum daha da anlaşılır bir hale gelir. Bu gibi kusurları kapatan göz altı dolgusunun ne gibi etkileri vardır.

Göz altı dolgusu nedir?

Göz altı dolgusu göz altı morluklarını gidermek için kullanılan bir uygulamadır. Göz altı morlukları cilde nem ve gerginlik veren maddelerin kaybıyla ortaya çıkar. Bu göz altı morlukları bireyde estetik kaygı oluşturur. Aynı zamanda kişinin yorgun, hasta ve yaşlı görünmesine de sebebiyet verir. Göz altındaki çökmeler, morluklar, kahverengi halkaları yok etmek gibi birçok işlevi bulunan göz altı dolgusu yorgun, hüzünlü ve yaşlı yüz ifadesinden kurtulmanızı sağlar. Ayrıca göz altı dolgusu işlemi kırışıklıklarınızı da giderir. Hamile olanlar ve bebek emzirenlerin bu tedaviyi yaptırması önerilmez.

Göz altı dolgusu nasıl uygulanır?

Göz altı dolgusu göz altına ışık dolgusu uygulanarak yapılır. Göz altı dolgusu tedavisi acısız ve kısa sürede yapılır.  Bu tedaviyi dermatolog veya plastik cerrahların yapabilir. Göz altı antiseptik solüsyon ile temizlenir. Lokal anestezi yapıldıktan sonra kapalı uçlu kanallara dolgu malzemesi kullanılarak gözaltı bölgesinde hacim artışı sağlanır. Uygulama yaklaşık yarım saat kadar kısa bir sürede tamamlanır. Bu tedavi 15 ay kadar etkisini gösterir. Sürekli yapıldığında da kalıcılığı da artar. Uygulamanın en az 3 gün öncesinde alkol tüketimi kesilmelidir.  Göz çevresinde aktif uçuk enfeksiyonunun olduğu dönemde göz altı dolgusu yapılmaz. Bu tedavi yapılmadan önce kullandığınız ilaçlar ile ilgili doktorunuza mutlaka bilgi vermelisiniz. Operasyonun hiçbir riski de bulunmamaktadır.

Göz altı dolgusundan sonra dikkat edilmesi gerekenler

Göz altı dolgusu tedavisinden sonraki ilk gün sıcak su banyosu yapılmaması gerekir. Tedaviden hemen sonra buz uygulaması yapılır. İlk hafta aşırı hareketli spor hareketlerinin yapılması gerekir. Aşırı gülmemelisiniz. Ve de yüz kaslarını yoran hareketlerinden kaçınmalısınız. İlk üç gün boyunca yeşil çay, balık yağı, sarımsak gibi yüksek oranda kafein içeren gıdalar tüketilmemelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız mutlaka doktorunuza danışın. Dolgu yapılan göz altında şiddetli ağrı, ciltte soğukluk, beyaz veya mor renk değişikliği görülürse hemen doktorunuzu bilgilendirin.

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website