Güzelliğinizi Yansıtın..
+ (212) 660 00 60
info@kirpiks.com

Geçmiş Yazılarımız

Blog

Kalıcı Dudak Makyajı Süresi Ne Kadar?

Dudaklarının görünümünden memnun olmayan, daha parlak ve güzel bir dudağım olsun isteyen, dudak kontürüm hiç yok belirginliği artsın gibi istekleri olan bayanların en çok başvurduğu yöntemdir kalıcı dudak makyajı. Son yıllarda bayanlarımızın oldukça ilgi gösterdiği kalıcı dudak uygulaması ülkemizde de yaygın hale gelmiş ve bu konuda uzman yetiştiren birçok eğitim kurumları da açılmıştır.

Dudaklarımızda aft ve uçuk mevcutsa ve bu uçuklar 3 ayda bir veya 6 ayda bir tekrar ediyorsa uzmanlar bu konuda kalıcı dudak makyajını uygulayamamaktadır. En azından o an yapılmaması gereklidir. Bunun sebebi ise makyaj makinelerinin dokuyu ısıtması ve bu ısıtma sonrasında uçuktaki virüsün tetiklenmesine sebep olmasıdır. Eğer ki uçuklu durumda kalıcı dudak makyajı uygulaması yapılırsa kişi evine döndüğü zaman ağız içinde ve dudak çevrelerine yayılan ve yayılmakta olan uçukları gözlemleyebilir dudak şişliğinden dolayı yemek yiyemez hale gelebilmektedir. Eğer uçuk virüsünüz mevcutsa uzmanınız size bir takım kremler önerecek ve 3 günlük bir tedavi planı oluşturacak bunun sonrasında ise sizi kalıcı dudak makyajı uygulamanıza hazır hale getirecektir. Peki kalıcı makyaj uygulaması nasıl yapılmaktadır.

Kalıcı dudak makyajı uygulamasında sinir uçları alt dudakta olduğu için can yakıcı bir duruma sebebiyet verecektir. Bu durumda kalıcı kaş uygulamalarında kullanılmayan ama dudak çevresinin ince dokulu ve hassas olduğundan kişinin de acı hassasiyeti bilinmediğinden uyuşturucu kremler kullanımına karar verilebilir. 

Kalıcı dudak uygulamasında dudakların içlerine doldurma yapılıyor mu? Şeklinde gelen sorulara da cevap verecek olursak kesinlikle iç dudak kısmına doldurma yapılmamaktadır. İç dudak doldurması yapılırsa iç dudak ıslak ve kendini hızlı yenileyebilir bir yapıya sahip olduğundan dolayı boyayı hemen atacaktır. Buna şu şekilde örnek verecek olursak tencerede kalan sıcak bir kaşığı dudağımıza değdirdiğimizde dudağımız yanar ancak yanık izi oluşmaz buda dudak içinin hızlı yenilenebilir olmasından kaynaklıdır. İşte bu sebeple uzmanlar dudak içi doldurma işlemini uygulamamaktadır. O yüzden sadece renklendirme amaçlı olarak dudağın üzerine uygulama yapılabilir. Kontür çalışmasında uzmanınızı iyi seçmeniz sizin açınızdan daha faydalı olacaktır. Çünkü dudak çizimlerinde ne kadar iyi çizim yaparsanız o kadar iyi ve güzel bir sonuç alırsınız. Kadınlarımızın en çok yakındığı konulardan biri olan ” dudak kontürüm belli değil bunu yok etmek istiyorum” şeklindedir. Kalıcı dudak makyajı uygulaması ile eğer ki işinde uzman birine gitmişseniz kısa bir süre sonunda düzgün kontür,dolgun, renkli ve göz alıcı bir dudağa sahip olabilirsiniz.

Kalıcı Dudak Makyaj Uygulaması Fiyatları:

Her kurumun kendi içerisinde belirttiği fiyatlar bulunmaktadır. Bu sebeple tam bir fiyat söylememiz doğru olmayacaktır. Çünkü bu fiyata kullanılan makinenin kalitesi ile kullanılan malzemelerin kalitesi eklendiğinde her yerde farklı fiyat tarifeleri karşınıza çıkabilmektedir. Ama yaptığımız araştırmalara göre ortalama bir fiyat verecek olursak 1400 ile 1700 TL arasında değişmektedir. 

Kalıcı Dudak Makyajı Kalıcılık Süresi:

Fiyat kısmında belirttiğimiz gibi bu sizin tercihinize göre değişecektir. Uzmanınızın kullandığı makine, boya gibi etmenlere bağlılık gösterebilir. Ortalama 12-24 ay arası kaldığı bilinmektedir. Ortalama işlem süresi 90 dakikadır.

Ne yazık ki başta da belirttiğimiz üzere bu konuda uzman üreten pek çok eğitim kurumu kurulmuş ve herkesten istenilen performans alınamadığından uzman olarak ortaya çıkmış pek çok kişi bulunmaktadır. Araştırmalarınız doğrultusunda hareket etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Kulaktan dolma bilgilere inanmamanız gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız. Yanlış bir işlem sonucu beğenmediğiniz bir dudak modeliniz oluşursa bununla uzun bir süre yaşayacağınızı da bilmeniz gerekmektedir.

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website