Güzelliğinizi Yansıtın..
+ (212) 660 00 60
info@kirpiks.com

Geçmiş Yazılarımız

Blog

Kırışıklıklara karşı krem ve maske tarifi

Kırışıklığa karşı özel maske tarifi;

Her yaşın ayrı bir güzelliği olsa da her yaşta genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteriz. Yaş aldıkça yüzümüzde oluşan çizgi ve kırışıklıklardan rahatsız oluruz. Peki, yaşlanmayı geciktirmek ve kırışıklıklardan kurtulmak için neler yapabiliriz? Sizlere bu soruya cevap niteliğinde muhteşem bir krem ve maske tarifi vereceğiz. Verdiğimiz tariflerle kırışıklardan kurtulmuş ve daha genç bir cilde sahip olacaksınız. Hemen kırışıklıklara karşı krem ve maske tarifine geçiyoruz.

Malzemeler

  • 1,5 Tutam aynı safa bitkisi( yaklaşık 8 gr. Kadar)
  • 1 Su bardağı su
  • 1 Adet avokado

Uygulanışı: Kırışıklıklara karşı maske için ilk olarak aynısefa bitkisini alıyoruz. Bitkiyi 1 bardak suda 5 dakika kadar kaynatıyoruz. Fakat bitkinin aşırı hızlı değil de ağır ağır kaynaması gerekiyor. Kaynattığımız bitkiyi 5 dakikadan sonra ocağın altını kapatıp ılımaya bırakıyoruz. Ilıyan aynısefa bitkisini bir süzgeçten süzüyoruz. Kırışıklık maskesi için süzdüğümüz bitkinin suyunu bir köşede hazırda bekletiyoruz. Daha sonra olgunlaşmış olan avokadoyu alıyoruz ve soyuyoruz. Soyduğumuz avokadodan 2 yemek kaşığı kadar alıp bir cam kâseye koyuyoruz. Avokadoyu krem kıvamına getirene kadar eziyoruz. Krem kıvamına getirdiğimiz avokadonun üzerine köşede ılımaya bıraktığımız aynı sefa bitkisinin suyundan 2 tatlı kaşığı kadar ekliyoruz. Tekrardan bu iki malzemeyi kıvam alana kadar karıştırıyoruz. Kırışıklıklara karşı maskemiz uygulamaya hazır. Bu muhteşem maskeyi yüzümüze uygulamadan önce cildimizi yıkayıp temizliyoruz. Daha sonra maskemizi bir fırça yardımı ile ya da parmak uçlarınızla yüzümüze sürüyoruz. Aynı zamanda masaj yapar gibi cildinize yedirerek sürdüğünüzde etkisini daha çok fark edeceksiniz. Yüzümüzde 1 veya 1,5 saat bekletiyoruz. Daha sonra yüzümüzü temizleyip maskeden arındırıyoruz. Maskeyi haftada 2 kez cildinize uygulayın. Bu maskeyi boyun altınıza da uygulayabilirsiniz. Düzenli kullandığınızda 1 ay sonra kırışıklıklarınızdan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Kırışıklıklara karşı krem tarifi;

Malzemeler

  • 1 Çay kaşığı bal mumu
  • 1 Yemek kaşığı sızma zeytinyağı
  • 1 Yemek kaşığı aloevera jeli
  • 2 Adet E vitamini kapsülü

Uygulanışı: Kırışıklıklara karşı kremimizi hazırlamak için ilk olarak iki adet tencere ya da benzer ısıya dayanıklı kap alıyoruz. Bir tanesinin içine 1 çay kaşığı bal mumu ilave ediyoruz. Bal mumunu tıpkı çikolatayı benmari usulü erittiğimiz gibi eritmemiz gerekiyor. Bunun için büyük olan tencereye yarısına kadar kaynar su dolduruyoruz. Suyun içerisine diğer kaptaki bal mumunu kabıyla birlikte eritmeye çalışıyoruz. Balmumunun hemen erimeye başladığını göreceksiniz. Balmumu erirken bir yandan da bir kaşık yardımıyla hızlıca karıştırıyoruz. Kıvamına gelmiş olan balmumunun üzerine zeytinyağını ilave edip karıştırmaya devam ediyoruz. Kırışıklıklara karşı krem tarifinde dikkat etmemiz gereken nokta sürekli karıştırmamızdır. Daha sonra kabı sudan alıyoruz. Bir taraftan karıştırırken diğer yandan da aloevera jelini ekliyoruz. Eklediğimiz jel ile birlikte kıvamına gelene kadar karıştırarak birbirine yediriyoruz. Son olarak 2 adet E vitamini kapsülünü sıkarak ekliyoruz. Tekrardan kremimiz kıvam alana kadar karıştırıyoruz. Kırışıklıklara karşı kremimiz hazır. Kremi herhangi küçük cam şişeye koyabilirsiniz. Yapmış olduğumuz krem sabah akşam kullandığımızda bir hafta yetecektir. Daha fazla olmasını istiyorsanız ölçüleri iki katına çıkarıp hazırlayabilirsiniz.

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website