Güzelliğinizi Yansıtın..
+ (212) 660 00 60
info@kirpiks.com

Geçmiş Yazılarımız

Blog

Kuruyan Rimel Fırçasını Kurtarma Yolları

Rimeli satın aldınız fakat henüz bitiremeden fırçası kurudu ve kullanılamaz duruma mı geldi? Bu durumda rimelinizi çöpe atmadan evvel aşağıda vereceğim teknikleri incelemenizde fayda var. 

Şüphesiz ki göz makyajının en önemli parçası rimeldir. Uzunca bir göz makyajı uygulamasından sonra, süreceğiniz rimel sayesinde makyajınız tam anlamıyla görünecektir. Aksi takdirde makyajınızın bir anlamı olmayacaktır. Özellikle çalışan kadınlar için parasının her kuruşu önemlidir. Rimelinizin fırçası kurudu diye ömrü henüz bitmedi. Rimelinizi bir süre daha kullanabilirsiniz. Şimdi gelelim fırçası kuruyan rimelleri nasıl kurtaracağımıza;

SU 

Rimelinizin fırçasını kurumaya başladığını hissettiğiniz zamandan itibaren düzenli olarak yıkayın. İyice yıkayıp kurulayıp kullandığınız zaman hem fırçasını daha verimli kullanmış olacaksınız hem de kurumayı geciktireceksiniz. 

SICAK SU 

Kuruyan rimel fırçasını kurtarmak için sıcak suyu da kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ağzını sıkıca kapattığınız rimeli sıcak suyun içine bırakmak. Bir müddet sıcak suyun içinde beklettikten sonra rimelinizin çözülmesini sağlamış olacaksınız.  

ZEYTİNYAĞI 

Rimelinizin içine birkaç damla zeytinyağı damlatın ve rimel fırçası ile iyice karıştırın. Bu işlem sayesinde rimelinizin fırçasını kurumaktan kurtaracaksınız. Zeytinyağının kirpikleri parlatma ve besleme özelliği sayesinde de kuruyan rimel fırçanızı kurtarırken aynı anda kirpiklerinizi besleyerek bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız. 

BADEM YAĞI 

Badem yağının özellikle kaş, saç ve kirpik bakımında gözle görülür farklar ortaya koyduğu aşikardır. Birçok kadın kaş, saç ve kirpik bakımı için kozmetiklere para vermek yerine badem yağını tercih etmektedir. Kuruyan fırçanız içinse, tıpkı zeytinyağında yaptığımız gibi rimelinizin içine birkaç damla damlatmanız ve iyice karıştırmanız yeterli olacaktır.

GÜL SUYU 

Gül suyunu evimizde bulundurmak için birçok sebebimiz olabilir. Gerek cilt bakımı için gerek misafir ağırlarken ikram etmek için, hatta mutfağımızda faydalanmak için bulunabilir. Kuruyan rimel fırçanıza birkaç damla damlatıp, rimel kabına batırıp çıkardığınızda, hızlı bir şekilde sonuç alacaksınız.  

EYELINER 

Eyelinerı kullanarak kuruyan rimel fırçanızı düzeltebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece likit eyelinerınızdan birkaç damla rimel kabınıza damlatmak. Bu sayede rimelinizin aktifleştiğini göreceksiniz.

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website