Güzelliğinizi Yansıtın..
+ (212) 660 00 60
info@kirpiks.com

Geçmiş Yazılarımız

Blog

Makyaja Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Makyajın ilk kuralı cildinizi tanımaktan geçmektedir, doğru ürünler kullanmak makyajın ciltteki etkisini arttırır. Cilt de oluşan problemleri fondöten ile kapatmaya çalışmak doğru değildir, fondötenler kapatıcı değil cilt eşitleyicisi olarak kullanılan ürünlerdir. Cildinizin parkalık seviyesini arttırmak veya sadece rengini eşitlemek için bb krem tarzında renkli nemlendiriciler de kullanılabilir. Bb ve cc kremler çok az kapatıcılık veren ve gün içerisin de kullanıma oldukça uygun olan hafif yapılı ürünlerdir. Çok yoğun yapıda ve kapatıcılık seviyesi yüksek fonfötenlerin gün içerisin de tercih edilmesi yanlıştır. Cilt tonunuza uygun fondöten seçmemek cildin yüzeyinde maske görüntüsüne sebep olacağından kullanılmamalıdır. Fondöten seçimi yaparken alacağınız ürünü boynunuz da denemek en sağlıklı sonucu verecektir. 

Cilt de sadece fondöten uygulamak cildin her bölgesinin aynı renk olmasına sebep olacağından cilde boyut kazandırmak için kontür ürünleri, allık veya aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Allık kullanırken ürünü mutlaka fırça yardımıyla uygulamak gerekir aksi durumda ürün tek bir bölgeye yerleşip dağılmadığından kötü bir sonuç alınmasına sebep olur. Likit formda ki ürünler elle uygulanabildiği için kontrolü daha kolay yapılan ürünlerdir. 


Göz makyajın da dikkat edilmesi gerekenler.

Göz makyajın da koyu ve mat renkler kullanmak riski bir seçimdir. Far kullanmaya yeni başladıysanız açık tonlarda gölgelendirme gerektirmeyen ve mat olmayan ürünlere yönelmelisiniz. Koyu ve mat farlar karıştırılması ve uygulanması zor ürünler olduklarından makyaja yeni başlayanlar için uygun bir adım olmayacaktır. Açık tonlarda ki renkleri parmağınız yardımıyla uygulayabilirsiniz fakat koyu renkli farların karıştırılması için fırçaya ihtiyaç duyacaksınız. Eyeliner çekmek yerine göz kalemi ile sadece kirpik diplerinize bir çizgi çekebilirsiniz. Eyeliner kullanımı zor olan bir ürün olduğundan ilk adım için uygun olmayacaktır. Rimel göz makyajının olmazsa olmazı ve göz makyajına boyut kazandıran en büyük ürünlerden biridir. İsteğinize göre rimel tercihinizi yapabilirsiniz. Dudak için iddealı renkler tercih etmek yerine nude tonlarına yönelmek gerekmektedir. Koyu renklerin sürülmesi zor olduğundan tercih etmemek gerekir. Günlük makyajlar da abartılı ürünler kullanmak sade görüntüyü yok edeceğinden uygun olmayacaktır. 

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website