Güzelliğinizi Yansıtın..
+ (212) 660 00 60
info@kirpiks.com

Geçmiş Yazılarımız

Blog

Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmanın 11 Yolu

Sağlıklı bir cilde kavuşmak özellikle bayanların en büyük hayalidir. Pürüzsüz ve kusursuz bir cilt için cilt bakımının yanı sıra dikkat etmeniz gereken pek çok madde var. Sizlerde canlı ve parlak bir cilde sahip olmak istiyor iseniz işte bu maddeler.

 • Sağlıklı Uyku

Cilt sağlığı açısından uyku oldukça önemli bir madde olarak karşımıza çıkıyor. Yetersiz uyku sonucunda göz torbaları ya da soluk bir yüz gibi hoş olmayan görüntüler gün yüzüne çıkıyor. Yetişkin bir insanın sağlığı ve cildi için en az 7-8 saat uyuması gerekiyor.

 • Meyve Tüketimi Oldukça Önemli

Meyve ve özellikle narenciye cilt bakımı konusunda oldukça önemli. Narenciyeler sayesinde sağlıklı bir detoks imkânınız bulunuyor. Greyfurt, limon gibi meyveler cildinizi canlandırmak için idealdir. Portakal içerisinde bulunan C vitamini de bu alanda sizin için ideal bir seçenek oluyor.

 • Cilt Masajı

Sabah uyandığınızda ve gece yatarken yapacağınız masaj oldukça önemlidir. Nemlendirici yardımı ile masajı uygulayınız. Masaj sırasında kullandığınız ürün mutlaka yüzünüze iyice yedirmeniz gerekiyor.

 • Fazla Güneş İyi Bir Seçenek Değil

Güneş ışınları cilde ciddi zararlar verebiliyor. Bu konuda güneşe çıkmadan önce mutlaka cildinize uygun bir güneş kremi tercih edilmeli.

 • Seks Hayatı İhmale Gelmez

Seks hayatınızın düzenli olması cildiniz açısından da avantajlı bir şeydir. Bundan dolayı seks hayatı ihmale gelmiyor.

 • Siyah Noktaları Düzenli Olarak Temizleyin

Cildiniz de yer alan siyah noktalar hoş bir görünüme engel oluyor. Güzel bir görünüm için peeling yaparak haftalık siyah noktaları temizlemeniz gerekiyor.

 • Sivilceleri Sıkmayın

Sivilceler asla sıkılmamalıdır. Sivilce oluşumunu azatlamak için çay ağacı yağını tercih edebilirsiniz. Cildinizde eğer iltihaplı bir sivilce bulunuyor ise asla eliniz ile sıkmaya kalkmayın bu sivilce virüslerinin cildinizde yayılmasını sağlar. Bundan dolayı beyaz sivilceler peçete ya da pamuk yardımı ile sıkılmalıdır.

 • Çikolata Tüketin

Belki de en güzel madde bu diyebiliriz. Aslında fazla çikolata gibi gıdalar ciltte yağlanmaya neden olabiliyor. Fakat özellikle bitter çikolata içinde bulunan antioksidan maddesi cilde oldukça iyi geliyor. Az ama sık sık çikolata tüketmenizin zararı olmayacaktır.

 • İyi Bir Duş Alın

Su cildi besleyen iyi bir maddedir. Sadece içmek konusunda değil. Sıcak suyun cilde değmesi bile tıkalı gözenekleri açmaya yeterli oluyor.

 • Az Makyaj Tercih Edin

 Çok makyaj yapılması cildin hava almasına engel olmaktadır.  Özellikle pudra gibi malzemelerin kullanımı oldukça az olmalıdır.

 • Dudaklarınızın Bakımını İhmal Etmeyin

Dudaklarınız özellikle kış aylarında çok fazla çatlamaktadır. Dolayısıyla cilt bakımında dudak bakımı da önemli bir konudur. Dudak çatlaklarından kurtulmak için vazelin ya da piyasada bulunmakta olan dudak balmı ürünleri ile dudaklarınızı yumuşatabilirsiniz.

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website