Güzelliğinizi Yansıtın..
+ (212) 660 00 60
info@kirpiks.com

Geçmiş Yazılarımız

Blog

Protez Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Protez tırnakların bakım yani yenileme ve dolgu işlemi gerektirmesinin nedeni doğal tırnağın uzamasıdır. Tırnağın kişiden kişiye farklılık
gösteren uzama hızı bakım zamanını belirler. Protez tırnak kullanan kişiler bakım sıklıklarını uzama durumuna göre ayarlamalıdır. Doğru zamanda doğru bakım protez tırnağı daha uzun süre kullanmanızı sağlamaktadır. Aslında uzayan tırnakların dip bölgelerinde oluşan boşlukların tekrar dolguyla doldurulma işlemine ek olarak yapılan; törpüleme, tozdan arındırma, temizleme ve cila işlemlerine protez tırnak bakımı denir.

Protez tırnak bakımı deneyimli konusunda uzman kişilerce yapılması büyük önem arzetmektedir. Protez tırnak kişinin kendi doğal tırnağı üzerine yapıştırılarak kullanılmakta olduğundan düzenli bakım esas olup 6 ay kullanılabilmektedir.

Kimler Protez Tırnak Uygulaması Yaptırabilir?

Protez tırnaklar daha bakımlı görünmek, kolaylık ve kendini daha iyi hissetmek için son dönemlerde yaygın olarak kullanılıyor. İşte protez tırnaklara kimler ihtiyaç duyuyor sizler için derlemeye çalıştık.

  • Tırnak yeme alışkanlığı nedeniyle tırnaklarını uzatamayan kişiler
  • Çok daha ön planda olan ellere yönelik olarak sık şekilde oje renk değişimi yapanlar; Tiyatro, TV ve Sinema oyuncuları, Fuar, Takı
  • hostesleri.
  • İnce yapılı zayıf tırnaklı veya pürüzlü tırnak yapısı olanlar.
  • Manikür yaptırmak için sıkça zamanı olmayan kişiler.
  • Yanlış kozmetik malzemelerin yol açtığı tırnak sararması durumlarında bakımlı görünmek isteyenler.
  • Doğal tırnak yapısı kaynaklı istediği tırnak uzunluğunu elde edemeyen kişiler.
  • Mantar veya çeşitli cilt hastalıkları nedeniyle ortaya çıkan problem giderildikten sonra protez tırnak yaptırılması gerektiği gözden kaçırılmamalı, hijyenik koşulları tam sağlamış güvenilir yerlerde yaptırılması unutulmamalıdır.

Protez tırnağın altından uzayan tırnaklara ancak uzman kişiler bakım yapabilir çünkü alt törpüleme işlemi tecrübe gerektirmektedir. Kişinin kendi kendine bakım yapması halinde protez tırnağa zarar vererek ortaya hoş olmayan bir görünüm çıkabilir.

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website