Güzelliğinizi Yansıtın..
+ (212) 660 00 60
info@kirpiks.com

Geçmiş Yazılarımız

Blog

Bu Sezon Makyaj Çantasında Bulundurmanız Gerekenler

Sezonlara göre makyaj stilimiz, makyajımızdaki kullandığımız renkler tonlar sürekli değişmektedir. Fakat bu değişiklik çok bariz olarak daha önce hiç görmediğimiz kullanmadığımız renkler veya ürünler olarak değil de aslında daha önce pek de dikkatimizi çekmeyen renklerden oluşmaktadır. Bu yönüyle makyaj stili çok da değişiklik göstermez. Makyaj çantanızda olması gereken en temel ürünleri olabildiğince fonksiyonel kullanarak sezonun makyaj trendlerini kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

Makyaj Çantanızda Olmazsa Olmaz Ürünler

Parlak ve Kadife Rujlara Geri Dönüş

Son 3-4 yıldır dudaklarda matlık net renkler oldukça popülerdi. Mat rujlar o kadar çok trend olmuştu ki her marka renk renk mat ruj üretmeye başlamıştı. Özellikle likit mat ruj şeklinde üretilen rujlar, yok pahasına satılmıştı. Kaldı ki; hala daha kış aylarının vazgeçilmezi olan likit mat rujlar kullanılmaya ve satılmaya devam etse popülerliğini bir nebze yitirmiş durumdadır. Son zamanlarda matlık yerine daha kadife bitişli, ıslak bir görünüm sunan rujlar oldukça rağbet görüyor. Daha dudakları kurutmayan, dudakların kendi renginden çok zıt renklerde olmayan rujlar, dudakları daha nemli gösteren rujlar tercih ediliyor. Bu sebeple makyaj trendine uyum sağlayabilen rujlardan edinin. Makyaj çantanızda olması gereken ürünlerin başında geliyor.

Vazgeçilemeyen Makyaj Uygulaması: Kontür İşlemi

Kontür uygulamsı da ilk olarak yabancı mankenlerden gördüğümüz sonrasında tüm Dünya’ya yayılan bir makyaj akımıdır. Ortaya çıktığından bu yana tüm kadınların vazgeçemediği bir makyaj uygulamasıdır. Kontür kullanılmaya başladığından beri artık daha kemikli yüz hatlarına, daha çıkık elmacık kemiklerine ve daha küçük burunlara sahip olunmaya başlandı. Güzellik algısı, kontür işlemiyle beraber değişmeye başladı. Artık kadınlarda daha kemikli yüzler, çıkık elmacık kemikleri daha güzel bulunmaya başlandı. Bilmeyenler için kısaca kontür işleminden kısaca bahsedelim. Kontür uygulaması, yüzde çıkık olan kısımların gölgelenmesi anlamına gelmektedir. Kontür daha çok, elmacık kemiklerini vurgulamak, yüzde geniş olan kısımları dengelemek için kullanılmaktadır. Doğru bir şekilde uygulanabilirse, estetik bir müdahale yapılmış kadar etkili görünebilmektedir. Her yüz şekli için yapılması gereken kontür işlemi farklı olmaktadır. Kontür uygulamasını yapabilmek için yüzde kızıllaşmayacak soğuk açık kahve tonlarında fara ihtiyacınız vardır. Dilerseniz bu işlem için satılmakta olan kontür paletlerini kullanabilir ya da zaten makyaj koleksiyonunuzda bulunan açık kahverengi farlarla da bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Aslında kontür paletindeki yer alan renkleri far olarak da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu renklerle göz kapaklarınızı da renklendirebilir iki adet far paleti almanıza da gerek kalmayacaktır. Ya da kendinize far paleti satın alırken içindeki renklerde yüzünüzde kullanabileceğiniz kontür renklerinin de olmasına özen gösterin, ayrıca farların dokusunun da yumuşak olmasına yüzde kolayca dağıtılabileceğine de emin olmalısınız. Makyaj çantanızda olması gereken ürünlerden bir tanesi de kontür paleti olursa hem minimal bir makyaj çantasına sahip olabilirsiniz hem de makyaj için ayırdığınız bütçede ciddi oranda kar elde edebilirsiniz. Makyaj malzemelerinizi fonksiyonel olarak kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Son zamanlarda makyaj malzemeleri de oldukça pahalandığı için elinizdeki ürünleri yaratıcı ve özgün şekilde kullanmayı öğrenmeniz gereklidir.

Gün Batımı Tonlarının Cesareti

Bu yıl makyaj trendinde,  gün batımı tonları oldukça dikkat çekmeye başladı. Parlak turuncular, kiremit bordo arasındaki renkler, sarının koyu tonları gibi renkler oldukça revaçta. Defilelerde mankenlere uygulanan far tonları genelde bu tonlardan seçildi. Ve bu yıl giyim modasında da patlak veren renklerden bir tanesi kiremit rengiydi. Bu yıl neredeyse tüm kazak, elbise, gömlek tüm parçalarda kiremit, kahverengi rengi kullanılmıştı. Kiremit rengi bu kadar popüler olunca makyaj trendine yansıması da işten bile değildi. Gün batımı tonlarının geçişli olarak değil de net renklerden oluşması dikkatleri çekti. Tek renk olarak turuncu, kiremit, bordo renkleri kullanıldı. Tek renk olarak bu tonların kullanılmasının yanı sıra, bazı makyajlarda geçişli gün batımı tonlarına da yer verildi. Zemin olarak turuncu tonları gözün dış kısmına doğru daha koyu tonların kullanıldı tonlar da sezona damgasını vurdu. Eğer makyaj sezonunun gerisinde kalmak istemiyorsanız bu tonlardan oluşan far paletlerinden edinmenizi öneririz. Hemen hemen her markada bulunan bu renkler; makyajınızın hem trend görünmesini sağlayacak, hem de iddialı bir makyaj görünümüne kavuşmanızı sağlayacaktır. Makyaj çantanızda olması gereken makyaj malzemelerinden bir tanesi de turuncu- kiremit tonlarında göz farıdır. 

Metalik Yansımalara Geri Dönüş

Bu sezon 80-90’lara geri dönülerek, metalik yansımalara yer verildi. Hem dudak hem de göz makyajında metalik yansımalar sıklıkla kullanıldı. Hatta hem dudak hem de göz için kullanılabilen likit ruj formunda ürünler oldukça rağbet gördü. Eğer bu kadar yoğun parlak yansımaları kendinize yakıştıramıyor fakat makyaj sezonunun da gerisinde kalmak da istemiyorsanız günlük olarak kullandığınız farların üzerine hafif olarak sürüp dağıtabilirsiniz. Böylece daha doğal bir görünüme dahip olacaksınız. Mutlaka denemenizi öneriririz.

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website